Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Трамп: ПРЕСТАНАВ да пијам лекови ПРОТИВ КОРОНА

Американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека престанал да пие лекови против корона вирусот.

Се очекува Трамп денеска да им се обрати на своите приврзаници од терасата на Белата куќа, а за в понеделник закажа митинг во Флорида.

Претходно беше соопштено дека втората дебата помеѓу Трамп и демократскиот кандидат Џо Бајден што требаше да се одржи на 15 октомври е откажана откако американскиот претседател одби виртуелна дебата.

Виртуелното одржување на дебатата беше предложена поради тоа што Трамп се зарази со Ковид-19.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...