Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА: Удрил во пешак, па избегал

Возач во селото Карбинци удрил во пешак и избегал од местото на несреќата. Според соопштението на СВР-Штип, настанот се случил вчера на регионалниот пат во село Карбинци, кога непознато патничко возило удило во 40-годишната Н.П, жител на село Карбинци.

По несреќата, Н.П била пренесена во штипската Клиничка болница, каде лекарите констатирале телесни повреди. По овластување на јавен обвинител, увид на местото на настанот извршила увидна екипа од полициска станица Штип.

Полоцијата трага и по возачот, кој наместо да и помогне на повредената жена, избегал од местото на несреќата.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...