Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Работа: Одличен ден за излегување во јавност. Оставате впечаток на самоуверена, способна и енергична личност.

Љубов: Партнерот како да не ја зема за сериозно вашата врска и не се посветува на неа, нешто што ви пречи.

Здравје: Проблеми со ладне раце и нозе.

БИК

Работа: Имате одговорен став кон обврските. Задоволни сте како работата напредува, но и количината на пари кои ви ги носи.

Љубов: Емотивно сте исполнети и гледате што повеќе промени да минете со партнерот.

Здравје: Стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Комуникативни сте, разменувате информации со колегите. Евидентно е дека работата тргнала и дека атмосферата е многу подобра.

Љубов: Емотивно сте неисполетни, но и неподготвени да влезете во врска.

Здравје: Добро здравје.

РАК

Работа: Мали работни успеси имаат големо влијание на вашата самодоверба, и така себе си поставувате уште повеќе цели.

Љубов: Емотивно сте неисполенти, но и желни за промени, и така го интензивирате друштвениот живот.

Здравје: Се чувствувате уморно.

ЛАВ

Работа: Амбициозни сте и полни со желба за работни предизвици. Добивате понуда која ви одговара.

Љубов: Партнерот се чувствува занемарено и инсистира да се видите.

Здравје: Срцето е чувствително, избегнувајте физички напор.

ДЕВИЦА

Работа: Сте ја фокусирале својата енергија на работни обврски кои ги има многу.

Љубов: Во контакт сте со личност за која размислувате на тема врска, но и натаму не сте сигурни дека тој е вистинска личност за вас.

Здравје: Солидно здравје.

ВАГА

Работа: Работата се одвива на најдобар можен начин. Работите она што го сакате, а атмосферата е опуштена.

Љубов: Ве очекува сериозен разговор со партнерот за проблемите околу врската.

Здравје: Задоволувачко здравје.

ШКОРПИЈА

Работа: Во период сте кога нема ден без проблеми. Денеска излегуваат нови тешкотии кои морате да ги решите што порано.

Љубов: Вљубени сте и имате потреба за интензивен контакт со партнерот.

Здравје: Проблеми со коските.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Дневниот распоред трпи промени и тоа не по ваша вина. Некои состаноци се откажани, така да ги работите само рутинските работи.

Љубов: Брачниот партнер има впечаток дека сте ладни кон него.

Здравје: Здравјето е солидно, но имате впечаток дека треба да направите нешто да го подобрите.

ЈАРЕЦ

Работа: Владеете целосно со вашите обврски, сте влегле во рутина. Имате впечаток дека станало малку и монотоно на работа.

Љубов: Ве очекува ново познанство. Другата страна ве интигрира.

Здравје: Коските се чувствителни.

ВОДОЛИЈА

Работа: Со колегите дискутирате за развојот на работата и носите конструктивни одлуки.

Љубов: Ви годи близината на партнерот и како се однесува кон вас. Имате впечаток дека сте го нашле својот сигурен брод.

Здравје: Проблеми со простатата.

РИБИ

Работа: На работа се јавуваат мали потешкотии кои успешно ги реализирате.

Љубов: Во емотивна смисла сте врзани за минатото што ви оневозможнува нови емотивни искуства.

Здравје: Исцрпени сте и ви треба одмор.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...