-2.2 C
Skopje
понеделник, јануари 16, 2023

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност поголема во источните делови. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, најизразен долж Повардарието.

Утринската температура ќе биде во интервал од 6 до 15, а дневната од 17 до 24 степен.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе биде околу 14, а дневната ќе достигне 22 степени.

До понеделник следува период на стабилно и суво време со пониски утрински температури, кои в сабота и в недела некаде ќе бидат неколку степени над нулата. Дневните температури ќе бидат во пораст. (МИА)

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img