Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

МАСОВНА ТЕПАЧКА во Гостивар: Мавал кој кого стигне, ТЕПАНА И ЖЕНА

Две лица се приведени во полициска станица откако биле пријавени дека физички нападнале двајца помлади гостиварци. Во масовната тепачка која се случила синоќа на улицата „Беличица“ во Гостивар се користеле и метални предмети, а била повредна и една жена.

Според СВР Тетово, синоќа околу во 22 часот, гостиварката Л.С.(53) и нејзиниот син А.С. (21) од Гостивар пријавиле физички напад. Според пријавата, околу 19 часот и 25 минути на улица „Беличица“, А.С. и неговиот другар Б.К.(20), физички биле нападнати од повеќе лица. При обидот да ги раздели била нападната и Л. С.

Според сознанијата на полицијата, во настанот биле вклучени повеќе лица, а некои од нив користеле и метални предмети. По пријавата, лишени од слобода се С.Б.(40) и М.Б.(49) од Гостивар поради сомнение дека учествувале во насилството. Во ОВР Гостивар се преземаат мерки за расчистување и на случајот.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...