Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Вмро-Дпмне повторно на протест

ВМРО-ДПМНЕ вечерва повторно излезе на улица протестирајќи против реваншизам и терор врз граѓаните и политичките неистомисленици.

Мицкоски со поддржувачите се упати од  пред министерството за правда, кон Министерството за информатичко општество и администрација.

Според Мицкоски, Македонија е заробена држава од страна на мафијата на власт, а главна одлика на власта се реваншизмот и теророт врз сите граѓани, нивни неистомисленици.

Поддржувачите на Мицкоски на протестот порачаа дека и ЕУ потврдува дека во Македонија има мафија на власт, а додека граѓаните трпат за леб, Заев се вози на мотор.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...