Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СДСМ: Мицкоски освен за деструкција и одбрана на криминалот, за ништо друго не знае

Соопштение за јавност од СДСМ – реакција на соопштение на ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски освен за деструкција и одбрана на криминалот, за ништо друго не знае, тој останува против интересите на граѓаните, против ЕУ

Во деновите кога државата добива уште еден позитивен Извештај од Европската комисија, каде е нотиран напредок во клучните области, Христијан Мицкоски продолжува со деструктивното однесување спротивно на интересите на граѓаните и државата.

Наместо лицемерна загриженост, добро е Мицкоски на средбите со официјални претставници од Европа да каже како тој и неговата ВМРО-ДПМНЕ работеа против реформите важни за ЕУ, како тој лично за време на вонредната состојба ги кршеше мерките и задолженија за заштита од коронавирусот и како тоа неговата партија го прави и сега, организирајќи собири за спас на неговата функција.

Мицкоски треба да укаже и на тоа како вршеше и се уште врши притисоци врз судството во обид да ги спаси криминалницте и тајкуните во редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

Губитникот Мицкоски нема намера да ја нашушти деструктивната матрица во која е со години. Тој освен да брани криминал и да шири лажни вести за ништо друго и не знае и затоа уште долго останува во опозиција.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...