Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Повторно се воведува полициски час во Македонија?!

Комисијата за заразни болести размислува да предложи до Владата да се воведе полициски час од 22 часот, пренесува Локално.мк.

Вчера беше регистриран рекорден број на новозаразени лица, односно 317 случаи со Ковид-19 од 1.990 тестирања во изминати 24 часа. Во болнички услови починати се четири пациенти, а регистрирани се 104 оздравени пациенти.

За денеска во 14: 30 часот е закажана прес конференција на Министерот за здравство Венко Филипче кој ќе ја информира јавноста доколу има некакви заострувања на мерките.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...