Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

“ДЕНЕСКА ПРАВАМ ПЛАН КАКО ДА ГО ПОБЕДАМ ЗЛОТО“ Тања Савиќ од авион со порака: “Коначно престана контролата над мојот живот“

Тања Савиќ денес се упатила во Цирих, а во авион со селфи слика која ја споделила со порака предизвикувајќи големо внимание.

Тања Савиќ која со месеци се бори за своите синови кои во април месец оваа година нејзиниот сопруг ги однел во Австралија, сега вели дека прави план да го “победи злото“.

– О да… еве ме… Жива, здрава, права и покрај се што ми се случува насмеана и среќна. Среќна сум бидејќи сум со мир во себе. Конечно престана контролата над мојот живот… Она што најмногу ме држи е тоа што многу сакам да ги прегрнам моите синови и да им ја надокнадам љубовта за која други мислат дека можат да ни ја ускратат. Секако, колиметри не делат, но јас ја чуствувам нивната неограничена љубов. Никакви околности неможат да го пореметат мојот внатрешен глас кој ми вели дека се е во ред со нив. Ние се соединети со љубов и кога сме со миљи далеку. Тоа е невидлива нитка помеѓу мајка и деца. – напишала пејачката, и продолжила:

– Гледам дека и понатаму има зло околу нас. И тоа многу ме нервира. Тоа зло мора да се искорени. Да се исчисти. Да се победи. Но како? Така што ќе го игнорираме злото. Како да не постои. А злото тоа не го сака. Да се фокусираме на нешто убаво за злото да се угуши, а потоа да исчезне. Јас денеска правам план “како да го победиме злото“…

https://www.instagram.com/p/CGCnIE6Mwvu/?utm_source=ig_embed

најчитани вести

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...