Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Ужас во Србија: Возач видел баба (84), застанал и пришол… Кога отворила уста, се СМРЗНАЛ од нејзините зборови

Старива (84) пешки се враќала од пазар, кога крај неа застанал автомобил, а маж и понудил да ја повезе дома. Жената е болна, има перде на очите, па мислела дека се работи за некој познаник. Влегла во автомобилот и седнала на задното седиште. 

Автомобилот тргнал кон селото Иванковац, каде скршнал од патот. Мажот таму ја силувал старицаѕа, ја исфрлил од возилото сосе купените работи и си заминал во непознат правец.  

После тоа, наишол друг автомобил кој таа го запрела, а на возачот му раскажала што и се случило и побарала помош. 

Жената била однесена на преглед каде било утврдено дека се работи за слиување. Полицијата реагирала и после истрагата брзо се идентификувани и возилото и мажот. Било откриено дека се работи за 68-годишниот Александар М. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...

Македонија

Платениот убиец од Никшиќ Петар Мујовиќ 19), кој беше уапсен пред три дена, на полициското рочиште призна дека му биле исплатени половина милион евра...