Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ЗАТВОРЕНИК ВО ШТИП 5 ДЕНА ЧУВАН СО КОРОНА, ДЕНЕС ИТНО ПРЕНЕСЕН ВО БОЛНИЦА!?

Медиа.мк дознава од свои извори дека затвореник бил чуван повеќе од 5 дена со висока температура и симптоми на Корона вирус, дури денес во влошена здравствена состојба бил пренесен во болница, по што е утврдено дека е позитивен на вирусот.

Дознаваме дека затвореникот бил чуван изолиран во самица во изминатите денови, чуварите од страв не го проверувале редовно и не му доставувале редовно храна. Во моментов владее паника кај чуварите и останатите затвореници.

Медиа.мк стапи во контакт со вработени во затворот кои потврдуваат дека едно лице е пренесено во болница.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја. Азим, кој бил четврти во редот за државниот...