Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

УАПСЕН РАСТА, и тоа среде Белград!

Познатиот рапер Стефан Ѓуриќ – Раста наводно е уапсен во Белград, пренесуваат српските медиуми. Раста бил фатен со неколку пакетчиња марихуана, и тоа во центарот на градот, а наводно полицијата ќе го претресува и неговиот стан.

Официјална информација или потврда засега нема ниту од него ниту од некој од неговите блиски. Молчи и неговата поранешна сопруга, пејачката Ана Николиќ со која ја има ќерката Тара. 

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...