Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

НЕСРЕЌА КАЈ ШТИП: Се судрија воз и трактор

Трактор удрил во патничкиот воз кој сообраќал на релацијата Скопје-Кочани, несреќата се случила во близина на Железничка станица-Штип.

Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова информира дека несреќата се случила вчера, а железничкиот сообраќај бил во прекин неколку часа.

В.А (61) од Штип управувал со тракторот, за среќа во незгодата нема повредени лица. Увид на местото на несреќата извршила увидна екипа од СВР-Штип.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...