Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

„ШВАЛЕРИТЕ ГО ШИРАТ КОРОНАВИРУСОТ“: Српскиот професор со шокантна изјава

Горан Белојевиќ, професор на Медицинскиот факултет во Србија, по кој знае кој пат ја шокираше јавноста зборувајќи за коронавирусот. Овој пат, тој ги обвини швалерите за ширење на вирусот.

На есен ќе има зголемување на бројот на лица заразени со вирусот корона. Дружењето и прељубата се најопасните фактори. Едно е тоа што никој не го спомнува, а тоа е седмата Божја заповед, „не врши прељуба“ – рече Белојевиќ.

Белојевиќ ги обвини измамниците вчера во утринската програма на ТВ Хепи, а на прашање од водителот Мариќ за тоа каква врска има прељубата со короната, тој истакна дека прељубата е темпирана бомба за ширење на коронавирусот и советува дека треба да се држите до вашиот партнер.

-Тука не станува збор за морал, туку за живот, рече д-р Белојевиќ и сликовито опиша:

Човек кој има љубовница се чини дека е опасен како да носи бомби. Тоа е стопроцентно заразување затоа што луѓето се малку “пожешки“ во овие работи, додаде докторот.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...