Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

„ШВАЛЕРИТЕ ГО ШИРАТ КОРОНАВИРУСОТ“: Српскиот професор со шокантна изјава

Горан Белојевиќ, професор на Медицинскиот факултет во Србија, по кој знае кој пат ја шокираше јавноста зборувајќи за коронавирусот. Овој пат, тој ги обвини швалерите за ширење на вирусот.

На есен ќе има зголемување на бројот на лица заразени со вирусот корона. Дружењето и прељубата се најопасните фактори. Едно е тоа што никој не го спомнува, а тоа е седмата Божја заповед, „не врши прељуба“ – рече Белојевиќ.

Белојевиќ ги обвини измамниците вчера во утринската програма на ТВ Хепи, а на прашање од водителот Мариќ за тоа каква врска има прељубата со короната, тој истакна дека прељубата е темпирана бомба за ширење на коронавирусот и советува дека треба да се држите до вашиот партнер.

-Тука не станува збор за морал, туку за живот, рече д-р Белојевиќ и сликовито опиша:

Човек кој има љубовница се чини дека е опасен како да носи бомби. Тоа е стопроцентно заразување затоа што луѓето се малку “пожешки“ во овие работи, додаде докторот.

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....