Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Овие 3 хороскопски знаци ЌЕ ДОЧЕКААТ ГОЛЕМА ЉУБОВ ДО КРАЈОТ НА 2020

Близнаци

Врската во која сте моментално не е врска за која сте се согласиле на почетокот. Работите се менуваат и твоето срце престанува да сака. Ова е сосема нормално и не треба да бидете тажни. До крајот на 2020 година ќе го најдете вашиот маж и тоа ќе се случи толку брзо што нема да имате време ниту да тагувате за старата врска. Ќе се верите следната година. Ќе бидете повеќе од среќни и животот конечно ќе ви го оствари сонот за голема љубов, кој ќе заврши со судбоносното „ДА!“

Лав

Понекогаш животот се врти во моментите кога најмалку очекувате. И за среќа тоа е за добро. На крајот на оваа година, ќе запознаете две нови лица кои ќе сакат сериозно да влезат во вашиот живот и да останат таму засекогаш. Но, нема место во срцето за повеќе од една личност, така што ќе мора да го направите изборот на вашиот живот. Добрата работа е што срцето ќе ви каже и ќе ја знаете вистинската одлука, иако умот може да кажува поинаку. Следната година ве очекува најпрекрасната авантура што ќе ви го плени срцето и умот. Ќе почувствувате што е вистинска среќа и заедничка љубов. Таа убава љубовна приказна ја заслужувате и ја чекавте долго. Уживајте во секој момент и никогаш не заборавајте да и се заблагодарите на судбината за подарокот што ви го испрати.

Водолија

Водолиите кои се во врска може да бидат изненадени, бидејќи е можно наскоро неочекувано да ја прекинат врската во која се наоѓаат во моментов. Ова не важи за сите претставници на овој хороскопски знак, туку само за оние кои се родени во средината на февруари. Водолијата која нема партнер може да се надева дека судбината ќе и ја испрати Големата љубов на почетокот на следната година. Ќе запознаете личност за која ќе мислите дека сте ја познавале цел живот. Ќе ве опсипува со внимание, нежност и љубов што очајно ви треба на вашето срце да ги оживее и да започне да ги сака повторно. Ова ќе биде вртоглава врска што ќе се развие многу брзо.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...