Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ХОРОР: Воспитувачка од Кина е осудена на смрт – САКАЈЌИ ДА СЕ ОДМАЗДИ НА ЕДНО ДЕТЕ ЗАТРУЛА 23 ДРУГИ

Воспитувачка од Кина е осудена на смрт затоа што затрула 25 деца во градинката каде што работела, од кои едното почина, јави Би Би Си.

Воспитувачката Ванг Јун беше уапсена минатата година кога деца од градинка во градот Џиазоуо завршија во болница затоа што им се слошило откако јаделе каша за појадок. Потоа 23 деца започнале да повраќаат и ја изгубиле свеста откако појадувале.

Судот утврди дека воспитувачлата ставила натриум нитрит во појадокот на децата на друг учител, откако тие се расправале околу прашањето за управување.

Ова не било првпат Ванг Јун да труе некого, бидејќи судењето покажа дека таа претходно го ставила истиот отров во храната на нејзиниот сопруг, кој поминал со мали потешкотии.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...