Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ХОРОР: Воспитувачка од Кина е осудена на смрт – САКАЈЌИ ДА СЕ ОДМАЗДИ НА ЕДНО ДЕТЕ ЗАТРУЛА 23 ДРУГИ

Воспитувачка од Кина е осудена на смрт затоа што затрула 25 деца во градинката каде што работела, од кои едното почина, јави Би Би Си.

Воспитувачката Ванг Јун беше уапсена минатата година кога деца од градинка во градот Џиазоуо завршија во болница затоа што им се слошило откако јаделе каша за појадок. Потоа 23 деца започнале да повраќаат и ја изгубиле свеста откако појадувале.

Судот утврди дека воспитувачлата ставила натриум нитрит во појадокот на децата на друг учител, откако тие се расправале околу прашањето за управување.

Ова не било првпат Ванг Јун да труе некого, бидејќи судењето покажа дека таа претходно го ставила истиот отров во храната на нејзиниот сопруг, кој поминал со мали потешкотии.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...