Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Јарецот да се отвори за нови идеи, А БИКОТ Е ЕМОТИВНО НЕЗАДОВОЛЕН

ОВЕН

Не се откажувате од своите идеи дури кога и колегите даваат објективни забелешки. Имате нагласена потреба за љубов и во целост се посветувате на партнерот. Можни проблеми со притисокот.

БИК

Ако се занимавате со приватен бизнис, одличен ден за регулирање на правни прашања. Емотивно сте незадоволни, но и крајно пасивни. Повеќе размислувате за несреќната судбина, од што иницирате промени. Одлично здравје.

БЛИЗНАЦИ

Не сте задоволни од работната ситуација. Проблемите и повторување на новите потешкотии ве демолизираат. Што се однесува до емоциите, ве чека ден полн со љубов и страсти. Физички не сте активни.

РАК

Упорно работите на решавање на проблемите. Некои идеи се револуционери, и планирате да ги примените. Оние во брак уживаат во чувството на стабилност кое партнерот им го пружа. Сосема добро здравје.

ЛАВ

Упорно се држите до старото размислување и работа иако гледате дека не носи резултати и поради тоа стоите во место. Имате добра интуиција која ви кажува дека и се допаѓате на некоја личност која ги крие емоциите. Добро здравје.

ДЕВИЦА

Колегите не ги прифаќаат вашите идеи, сметајќи ги премногу храбри, непроверени и ризични. Осамените Девици целосно се незаинтересирани за промена на емотивниот статус. Проблеми со циркулацијата.

ВАГА

Креативни сте, оптимистични и фокусирани на материјален успех. Имате проблеми во комуникацијата со партнерот, а причина е вашата нервоза и нетрпение. Успевате да се стабилизирате и да ја подобрите комуникацијата. Внимавајте на исхраната.

ШКОРПИЈА

Тврдоглави сте на сопствена штета. Кога би послушале некој совет од друг, лесно би ги решиле проблемите на работа. Уживате во размена на емоциите и нежности со другата половина. Ментално сте „потонати“ и наклонети кон мрачни мисли.

СТРЕЛЕЦ

Успешен ден е пред вас. Многу сте вредни, посветени на работа, и задоволни што се тече без проблеми. И во љубовта е слична ситуација. Партнерот ви пружа неограничена љубов и поддршка. Добро здравје.

ЈАРЕЦ

Доколку сакате прогрес на работа мора да бидете отворени за нови идеи. Моментално се држите на своите конзервативни и неуспешни идеи. Партнерот има проблеми со финансиите, но не сака со тоа да ве оптоварува. Можни болки во долниот дел на грбот.

ВОДОЛИЈА

Дозволувате интуицијата да ве води во носење на нови одлуки. Имате лоша комуникација со партнерот и не работите ништо да ја подобрите. На полето здравје следуваат проблеми со притисокот.

РИБИ

Уживате во работата. Доколку работата има врска со комуникација и дипломатија, ќе постигнете успех. Имате чувство дека партнерот има проблеми за кои не сака да разговара со вас. Одлично здравје.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...