Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Вечерва нова АКЦИЈА во ТЕТОВО, падна ЖЕНА ДИЛЕР НА КОКАИН

Медиа.мк ексклузивно дознава дека вечерва во Тетово се одвива голема акција на полицијата со претреси на повеќе локации. Уапсена е жена од Тетово, која била познат дилер на кокаин.

Од наши извори дознаваме дека е пронајдена поголема количина на кокаин, спакувана во помали пакетчиња спремни за продажба.

Повеќе информации се очекуваат од МВР.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...