13 C
Skopje
вторник, април 20, 2021
spot_img

МИЦКОСКИ: Мерките се задоцнети!

За опозициската ВМРО-ДПМНЕ новиот четврт по ред пакет мерки за справување со последниците од коронавирусот се само дефокусирање, а со тоа мафијата како што вели Мицкоски ќе стане побогата, а народот посиромашен.

„Не само што се задоцнети овие мерки, туку истото ќе ја продлабочи и онака тешката состојба во државата. Кога веќе се прави ова, требаше да се види искуството од претходните три пакет мерки“, рече Мицкоски.

Искуството е поразително и значи 40 000 нови невработени и рекорден минус од речиси 13 отсто пад на БДП.

Мицкоски потенцираше дека резултатите од погрешните политики од Владата предводена од СДСМ се историскиот пад на индустриското производство.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести