4 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

ПРИВЕДЕНА АЛБАНСКА ПЕЈАЧКА НА ГРАНИЦА, не можела без ова во ташната

Албанската полиција ја уапси косовската пејачка Фјола Морина на граничниот премин, под сомнение дека сакала илегално да пренесува огнено оружје преку границата, пренесува Миа Ора њуз.

Пиштолот е пронајден во чантата на пејачката, а по претресот на нејзиното возило, полицијата пронашла и пиштол кој изгледа како запалка.

За време на контролата, во торбата на Ф. М. (34), која била пријавена во Приштина, Косово, граничната полиција открила и како доказ запленила огнено оружје од типот „зораки“ со 23 куршуми пиштол кој изгледал како запалка бил пронајден во багажникот на возилото, соопшти албанската гранична полиција.

Придружниците на пејачот Ф. М. (29), исто така од Косово и Ф.С. (29) од Белгија.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести