Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Рибар наместо риба, ИЗВАДИЛ ЧОВЕЧКО ТЕЛО од езерото Харлем Мир

Рибар, кој ловел риба вчера на езерото Харлем Мир во Централ парк во Њујорк, наместо риби  од езерото извадил мртво тело.

Луис Кастор вели дека сфатил дека станува збор за човечко тело веднаш штом почнал да ја влече јадицата.

– Мислев дека видов дух. Куката ми заглави. Кога се замота, видов како излегува нога од езерото, а потоа и остатокот од телото – рече Кастор, пренесува Sky News.

Тој и другите рибари повикале полиција, која го зела телото. Се верува дека жртвата е маж на возраст од околу 30 години од Харлем, кој претрпел некаква рана на главата, но причината за смртта сè уште не е утврдена.

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....