Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Рибар наместо риба, ИЗВАДИЛ ЧОВЕЧКО ТЕЛО од езерото Харлем Мир

Рибар, кој ловел риба вчера на езерото Харлем Мир во Централ парк во Њујорк, наместо риби  од езерото извадил мртво тело.

Луис Кастор вели дека сфатил дека станува збор за човечко тело веднаш штом почнал да ја влече јадицата.

– Мислев дека видов дух. Куката ми заглави. Кога се замота, видов како излегува нога од езерото, а потоа и остатокот од телото – рече Кастор, пренесува Sky News.

Тој и другите рибари повикале полиција, која го зела телото. Се верува дека жртвата е маж на возраст од околу 30 години од Харлем, кој претрпел некаква рана на главата, но причината за смртта сè уште не е утврдена.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...