Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Ефтов: Борисов, Каракачанов и Камчев со Мицкоски работат на создавање политички тензии во Македонија

Како Гоце Делчев стана црвената линија за влез во ЕУ или за отпочнување на преговорите со ЕУ, а не беше за влезот во НАТО? Затоа што Преспанскиот Договор беше влезница за влезот во НАТО. Бидејќи спонзори на Преспанскиот договор се САД, ниту на Софија виа Белград или виа Москва ниту на мафијата кои сакаат да се спасат со помош на Софија и на Белград не им паѓаше на памет да го проблематизираат Преспанскиот Догиовор бидејќи ќе следеше брутален одговор од Америка.

Затоа се прави таа замена на тезите-и затоа црвената линија е Гоце Делчев, а не е Преспанскиот договор. Затоа се отвара прашањето за Гоце Делчев и се протестира за Гоце Делчев а не се протестираше за Преспанскиот Договор. Најавата дека Зоки Милевски Кичевскиот може да заврши во затвор на 12 октомври само ќе ги радикализира овие конфликти.

Прочитајте и погледнете ја во целост анализата на Васко Ефтов:

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...