Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Работа: Се појавува изненадувачки трошок кој ви го расипува расположението.

Љубов: Ова поле е одлично прикажано, па се полните со позитивна енергија благодарение на партнерот.

Здравје: Коските се чувствителни.

БИК

Работа: Областа околу комуникациите е лошо прикажана. Со колегите не успевате да најдете заеднички јазик.

Љубов: На полето љубов слична ситуација – ниту се јавувате на партнерот, ниту тој ве бара вас.

Здравје: Нервите се проблематични.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Свесни сте дека треба да го менувате системот на работа.

Љубов: Поради некои површно донесени одлуки, сега стагнирате на поединечни работни проекти.

Здравје: Внимавајте на моториката.

РАК

Работа: Пробувате своите идеи да ги приближите на соработниците, но наоѓате на неодобрување.

Љубов: Емотивно празни останувате дома и водите долги разговори со пријатели.

Здравје: Физички сте мрзеливи и планирате тоа да го промените.

ЛАВ

Работа: Заедно со колегите правите нов работен план, затоа што стариот се покажал како неостварен.

Љубов: Оставате нејасен впечаток кај симпатијата.

Здравје: Свесни сте дека кондицијата ви е никаква и планирате нешто да направите.

ДЕВИЦА

Работа: Пробувате самостојно да ги решите проблемите без консултации со колегите што не ви оди многу од рака.

Љубов: Размислувате што да му кажете на партнерот. Полека подготвувате проштален говор.

Здравје: Напнатоста ја решавате со топла бања.

ВАГА

Работата: Работата не се одвива со онаа брзина со која сакате, и тоа ве загрижува.

Љубов: Партнерот има впечаток дека е центар на вашиот универзум и малку претерувате.

Здравје: Дишните органи се чувствителни.

ШКОРПИЈА

Работа: Работниот ден го минувате во грч. Пробувате ад ги решите насобраните проблеми, но не ви оди од рака.

Љубов: Комуникацијата со партнерот ја сметате непотребо динамична.

Здравје: Нема промени.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Енергични сте и реализација на работните планови се одвива баш како што сте очекувале.

Љубов: Партнерот не е задоволен, и мисли дека го избегнувате.

Здравје: Кога се жените во прашање, време е за редовна контрола кај гинеколог.

ЈАРЕЦ

Работа: Некој пат кој е планиран е одложен на предлогот на другата страна.

Љубов: Не сте сигурни во љубовта на партнерката, и љубоморни правите непотребна сцена.

Здравје: Физички сте неактивни и имате лоша кондиција.

ВОДОЛИЈА

Работа: Кочено ден без поголеми пречки на работа.

Љубов: Емотивно сте празни и немате сила за никакво дружење.

Здравје: Во ментален пад сте, нерасположени.

РИБИ

Работа: Успевате да остварите успех таму каде што другите не успеале, и тоа дополнително ве поттикнува да бидете уште подобро.

Љубов: Партнерот се дистанцира од вас, затоа што смета дека премногу ја форсирате.

Здравје: Што се однесува до здравјето, задоволувачко.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...