6 C
Skopje
недела, април 18, 2021
spot_img

Од скопските општини Аеродром и Центар со НАЈМНОГУ АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОРОНА

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани во Скопје се 51 позитивен на коронавирус, додека  38 се оздравени, а едно лице ја загуби битката со вирусот.

Вкупната бројка од почетокот на пандемијата во Скопје се искачи на 6680, од кои активни се 598

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 67

• Гази Баба – 74

• Аеродром – 86

• Карпош – 71

• Центар – 83

• Кисела Вода – 58

• Ѓорче Петров – 38

• Бутел – 33

• Шуто Оризари – 14

• Студеничани – 11

• Сарај – 13

• Арачиново – 9

• Илинден – 16

• Сопиште – 3

• Чучер Сандево – 4

• Петровец – 8

• Зелениково – 2

• Странец – 7

• Нераспределен-1

Читај Следно

10,346FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести