Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Го одбра ли Мицкоски кандидатот за градоначалник на Скопје-Владимир Нелоски нов претседател на ГК

“Благодарам на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и Извршниот комитет кои ми ја дадоа довербата да го водам Градскиот комитет.

Заедно со сите Вас мои сограѓани ќе се борам рамо до рамо за да го вратиме достоинството на Скопје.

Скопје заслужува подобро утре !

Да живее ВМРО ДПМНЕ!

Да живее Македонија!” – Пишува на фејсбук, Владимир Нелоски.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...