Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Филипче најави НОВИ МЕРКИ

Состојбата со пандемијата кај нас се влошува како што завршува летото, ова е нешто што го најавувавме, рече Филипче на денешната прес-коференција. За таа цел тој најави низа мерки кои ќе спречат ширење на вирусот

– Задолжително носење маски и на отворено, силна контрола и казни за семејни прослави, намалување на капацитетите во угостителските објекти… со цел да не дојде до построги мерки, иако доколку дојде до влошување на состојбата нема да се превенира и карантинот како мерка, рече Филипче и најави дека за новите мерки јавноста ќе биде информирана во следните денови. 

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...