Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Маж избркан од станот затоа што ЧУВАЛ 110 МАЧКИ

Здруженија за заштита на животни во Шпанија бараат домови за 110 мачки откако тие беа иселени од станот заедно со нивниот сопственик. Случајот се случил во регионот на Валенсија.

Вработените во прифатилиштето за животни „Спама Сафор“ во градот Гандија, првично мислеле дека има 96 мачки, но подоцна им било кажано дека се вкупно 110.

Тие сега бараат помош во нивната, барем привремена, грижа. Мачките останаа без сместување откако нивниот сопственик бил протеран од станот.

Се верува дека сопственикот прво вдомил неколку мачки пред три години, и оттогаш тие постојано се размножуваат.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...