Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Еве што велат ѕвездите

ОВЕН

Хронично сте уморни, па тоа се манифестира низ лоша соработка со колегите. Во областа љубов одлично функционирате благодарение на поддршката и љубовта која ја добивате од партнерот. Имунитетот е слаб.

БИК

Прилив на финансии на самиот почеток на работната недела ви овозможува работата да ја започнете расположени. Во оваа област се гледаат проблеми. Ве очекува голема караница со партнерот, во која нема да внимавате на зборовите. Нервите ви се загрозени.

БЛИЗНАЦИ

Се сомневате во своите способности и дури ни поддршка од соработниците не ви помага да се чувствувате подобро. На ова поле ситуацијата е поинаква. На спонтан начин ги покажувате на партнерот своите емоции. Забите се проблематични.

РАК

Расположени сте за работа и буквално се „фрлате“ на работните обврски. За разлика од презафатеност на работа, на ова поле нема никакви случувања. Ќе дојде до стабилизација на здравјето.

ЛАВ

Вашата упорност конечно носи резултати. Се радувате на мали поместувања, затоа што ги доживувате како најава за големи промени. Инсистирате на отворена комуникација со партнерот. Очите се изморени од често гледање во екран.

ДЕВИЦА

Уморни сте од обврски и работно демотивирани. Ниту на ова поле ситуацијата не е ништо подобра. Исцрпени сте од незадоволувачката врска и размислувате за прекин на истата. Хронични проблеми со коските.

ВАГА

Не се чувствувате најдобро на работа. Имате многу идеи, но колегите не ги прифаќаат. Во емотивна смисла сте задоволни и се компензирате поради ситуацијата на работа. Хронични проблеми.

ШКОРПИЈА

Пред вас е проблематичен ден во кој не успевате да ги одработите планираните работни обврски. Не сте задоволни од љубовното поле поради односот на партнерот. Хронични проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Ќе бидете концентрирани кон странство, но не во онаа мера колку што сте сакале. Сакате да излегувате. Имате нагласено поле на емоции и го сакате партнерот крај себе. Проблем со крвниот притисок.

ЈАРЕЦ

На самиот почеток на седмицата ве очекуваат проблеми на работа. Поволен ден за познанство со личност која веднаш ќе ве шармира. Би било добро да водите сметка околу исхраната.

ВОДОЛИЈА

Ве очекуваат тешкотии кои ќе успеете да ги решите. Не сте расположени за нови познанства, и денот го минувате дома. Можни проблеми со притисокот.

РИБИ

Полни сте со енергија и работната недела ја започнувате со оптимизам. Имате јасно поставени цели. Вашиот однос кон партнерот не е онаков каков што очекува другата страна. Солиден ден.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...