13 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

ЗЕМЈОТРЕС ВО КАЛИФОРНИЈА, епицентарот кај Лос Анџелес

Земјотрес со јачина од 4,6 степени по Рихтерова скала доцна синојќа ја погодил Калифорнија, соопштиле од Американскиор геолошки завод.

Епицентар на потресот бил на три километри од Саут Ел Монтре близу Лос Анѓелес.

Нема извештај за штети или повредени.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести