Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ШОКАНТНО ТВРДЕЊЕ: Оздравените од КОРОНА заразата може да ја ШИРАТ уште 6 НЕДЕЛИ

Шефицата на руската федерална служба за надзор над заштита на правата на потрошувачите Ана Попова изјави денеска дека луѓето кои заздравиле, а биле болни од ковид-19 можат да ја шират заразата уште шест недели.

– Според нашите согледувања, тој период трае до 48 дена, а во странство периодот на надгледување на излечените од ковид-19 укажува дека е можно и 90 дена по излекувањето да се шири заразата, изјави Попова, а пренесува ТАС.

Оздравениот асимптоматичен пациент кој се чувствува добро и чии резултати од тестовите на крв и останатите фактори се добри, може и понатаму да го шири вирусот, изјави Попова.

најчитани вести

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Забава

Пејачката Сандра Африка за свој дом ја одбра населбата која е многу популарна меѓу познатите. Соседите велат дека речиси секојдневно ја сретнуваат во кафулињата,...

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...

Забава

Светски познатата поп дива, Мадона, ги загрижи обожавателите со својот последен пост на социјалната мрежа Instagram. Познато е дека Мадона имала одредени естетски зафати...