Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Тинејџерка во Сараево ЗАТВОРИЛА И МАЧЕЛА ДВАЈЦА МАЖИ

Тинејџерката Арабела Авдиќ (19), е уапсена во акцијата „Липа“, и ќе биде притворена 24 часа, објави Обвинителството на кантонот Сараево.

– Уапсената 19-годишна девојка е осомничена за кривични дела нанесување тешка телесна повреда, противправно лишување од слобода и неовластено производство и дистрибуција на наркотични средства. Таа ќе биде задржана во траење од 24 часа и за понатамошните мерки ќе се одлучува откако во тој законски рок ќе се испита вршителот на должноста обвинител , изјави портпаролот на Обвинителството на КС Азра Бавчиќ.

Авдиќ во мај оваа година затворила двајца мажи во станот во населбата Алипашино Поле, а потоа ги тепала и им нанесувала повреди со нож.

При претресот на станот пронајдени биле хероин, амфетамин, канабис и други предмети што ќе се користат како доказ во кривичната постапка.

Арабела Авдиќ и е позната на полицијата подолго време.

Во декември минатата година, полицијата ја пронашле Арабела Авдиќ заедно Семир Зорниќ . Тие се возеле со „Рено“ што Зорниќ го украл на 4 ноември во населбата Отес, а кај Арабела биле пронајдени 14 пакетчиња марихуана и пакетче „спид“

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...