Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Актерката од „Ивкова слава“ со детали за силувањето на моќникот: Се понуди да ме превезе во автомобилот….

Српската актерка Даниела Штајнфелд, позната по улогата на Мариола во филмот „Ивкова слава“, предизвика шок во јавноста откако откри дека на почетокот на  кариерата била силувана од моќен човек од српската филмска индустрија, пишува „Мондо.рс“.

Засега јавноста не го знае идентитетот на насилникот.

„Тој ме повезе со автомобилот и ме силуваше во автомобилот. Никогаш не сум помислила дека тоа може мене да ми се случи, особено не од човек на кој му верував. Тој беше авторитет за мене во бизнисот со кој се занимавав. Бидејќи тој е постар од мене и на повисока позиција во професијата, се однесуваше како да има право над моето тело – вели Даниела.

Даниела треба да биде сослушана, а таа откива дека не е единствената жртва на тој човек.

„Јас не сум единствената што ја силуваше, но јас сум единствената која проговори за тоа. Голем проблем е тоа што жените молчат. Затоа, паѓаат во депресија, се препуштаат на алкохол, честопати се обидуваат да се убијат. И јас молчев, дури избегав од Србија во Америка за да не ме силува повторно – вели актерката зборувајќи за траумите од ужасниот чин.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...