Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Актерката од „Ивкова слава“ со детали за силувањето на моќникот: Се понуди да ме превезе во автомобилот….

Српската актерка Даниела Штајнфелд, позната по улогата на Мариола во филмот „Ивкова слава“, предизвика шок во јавноста откако откри дека на почетокот на  кариерата била силувана од моќен човек од српската филмска индустрија, пишува „Мондо.рс“.

Засега јавноста не го знае идентитетот на насилникот.

„Тој ме повезе со автомобилот и ме силуваше во автомобилот. Никогаш не сум помислила дека тоа може мене да ми се случи, особено не од човек на кој му верував. Тој беше авторитет за мене во бизнисот со кој се занимавав. Бидејќи тој е постар од мене и на повисока позиција во професијата, се однесуваше како да има право над моето тело – вели Даниела.

Даниела треба да биде сослушана, а таа откива дека не е единствената жртва на тој човек.

„Јас не сум единствената што ја силуваше, но јас сум единствената која проговори за тоа. Голем проблем е тоа што жените молчат. Затоа, паѓаат во депресија, се препуштаат на алкохол, честопати се обидуваат да се убијат. И јас молчев, дури избегав од Србија во Америка за да не ме силува повторно – вели актерката зборувајќи за траумите од ужасниот чин.

најчитани вести

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...