Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Тешка сообраќајка во Ресен, има повредени

На 09.09.2020 околу 12.15 часот на ул.„Борис Кидрич“ во Ресен се случила
сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „тико” со охридски регистарски
ознаки, управувано од К.Г.(69) од Ресен и мотоцикл „дукат” со прилепски
регистарски ознаки, управуван од И.Г.(38) од Прилеп. Во незгодата со тешки
телесни повреди се здобил возачот на мотоциклот и бил пренесен во Клиничка
болница Битола за укажување лекарска помош. Увид на местото извршила
увидна екипа на Полициската станица Ресен.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...