Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Пред малку на Партизанска возило удри деца (фото)

Пред малку на булеварот Партизански Одреди, возило на пешачки удри во деца, полицијата е присутна на лице место и се прави записник.

Медиа.мк апелира на поголемо внимание во сообраќајот, и од возачите и од пешаците, бидејќи животот нема цена.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...