Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ИСТА ТАТКО И! Горан Бреговиќ има ВОНБРАЧНА ЌЕРКА ЖЕЉКА

Горан Бреговиќ ужива во големо богатство, но и во брако со Џена Суджук со која има три ќерки.

Познатиот музичар станал татко пред веначавање со манекенката, кога во врската со Јасенка добил ќерка Жељка, за која многу малце се знае.

Љубовта со Сарајликата Јасенка која се занимавала со танцување, и раѓањето на ќерката се случило во раните деведесети.

Најстарата наследничка на Горан Бреговиќ има две деца и живее во Австрија, а нејзината ќерка ги носи гените на дедои.

Имено Жељка свири на клавир на што мајката е особено горда.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...