Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

Дневен хороскоп за четврток (10. септември 2020):

ОВЕН

Работа: Имате доволно ентузијазам дека нема да се свртите кон некои лоши резултати, туку веќе некое време „туркате“ кон нови победи.

Љубов: Не сте сами и тоа ви носи многу подобра сатисфакција. Партнерот ве поддржува во сите одлуки околу заеднички живот.

Здравје: Солидно.

БИК

Работа: Премногу сте фокусирани кон само еден детал. Бидете поотворени за нешто повеќе, затоа што во тоа лежи вашата финансиска моќ.

Љубов: Не си ги отежнувајте работите на полето емоции, колку вашиот партнер бара повеќе, толку вие бидете подготвени да се повлечете на време.

Здравје: Ослободете се од стресот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Не е лошо да се насочите кон подобрување на работните перформанси. Ви следува успех.

Љубов: Ќе имате многу повеќе идеи за заеднички теми ако се опуштите. Можеби ви следува изненадување.

Здравје: Ослободете се од стрес.

РАК

Работа: Ви следува пријатно изненадување кога е работната страна во праѓање, но само во оној сегмент каде што прифаќате апсолутна промена.

Љубов: Можеби одамна сте биле подготвени на раскинување, но денеска може да биде дефинитивен. Послушајте совет од поискусна личност.

Здравје: Немате тегоби, освен повремени несоници.

ЛАВ

Работа: Премногу комотно се чувствувате во оној амбиент каде што сте моментално, само ќе имате повремени промени на задачите.

Љубов: Сонувате за личноста која често ја среќавате во последно време. Сте сфатиле дека ништо не е случајно, и на тоа мора да работите.

Здравје: Срцето ви прескокнува.

ДЕВИЦА

Работа: Освојувате на својот работен план одлични партии и конкуренцијата не ви може ништо.

Љубов: Уживате во заедничките моменти со личноста која премногу ви е драга, до тој степен што не ги гледате лошите особини.

Здравје: Медитирајте.

ВАГА

Работа: Покажувате одличен ентузијазам и сила за она што сакате да го постигнете во понатамошната работа, но не сакате некој да ве ограничува во тоа што сакате да го постигнете.

Љубов: Исклучителен ден за нов љубовен почеток. Се чувствувате одлично и сакате во тој правец да продолжите.

Здравје: Немате проблеми, можеби само мала главоболка.

ШКОРПИЈА

Работа: Премногу сте борбен па не можете да се опуштите во она што најмгоу верувате. Бидете внимателни на своето опкружување.

Љубов: Немате намера лошо да се чувствувате се додека бидете во врска со личност која ве восхитува. Покажете и дека сте во одлично расположение.

Здравје: Спортувајте.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Не сте од оние кои чекаат нешто посебно да им се случи, туку веднаш настапувате во акција и не покажувате лоши резултати.

Љубов: Верноста не ви е силна страна и може да бидете отворени за флерт со личност родена во знакот на Шкорпија.

Здравје: Зголемен холестерол.

ЈАРЕЦ

Работа: Не сте навикнале на третмат каде што вие најмногу страдате од важни работни детали. Колегијалноста денеска не ви е на ниво.

Љубов: Не сте премногу емотивни колку што мислите. Денеска сте расположени за своето хоби, а помалку за емотивниот живот.

Здравје: Нервоза.

ВОДОЛИЈА

Работа: Лошо сте расположени, но не очајувајте доколку ништо посебно не се случи на полето финансии кај вас. Бидете во добро расположение.

Љубов: Не сте од оние кои се тука само кога е партнерскиот однос во прашање. Сакате да одите малку подлабоко.

Здравје: Несреќни сте поради ситници.

РИБИ

Работа: Ги повторувате грешките од минатото, но во оној сегмент кој не ви е толку исплатлив. Пробајте да се поставите малку подобро.

Љубов: Можеби и тука ги повторувате старите грешки, но не сте лошо расположени. Бидете трпеливи со партнерот.

Здравје: Тренирајте посилно.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...