Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Нема веќе да се емитува: Семејството Кардашијан, по 14 години му стави КРАЈ на реалното шоу

Ким Кардашијан на своите профили на социјалните мрежи објави дека по 14 години емитување на нивното реално шоу „Во чекор со Кардашијанс“ му дојде крајот.

Ким им се заблагодари на обожавателите и на продукцијата за долгогодишната поддршка и истакна дека реалното шоу го сменило нејзиниот живот засекогаш, но дека таа заедно со членовите на нејзиното семејство одлучила да прекине со понатамошното снимање.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...