Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

МИЦКОСКИ ПОВТОРНО ПОТФРЛИ: Во Тетово четири пати повеќе народ на протест против поскапување на струјата

Почна од пред министерството за правда, од таму со кратка поворка, маршот заврши пред регулаторна. Протестниот марш во организација на Христијан Мицкоски траеше релативно кратко. Без атмосфера, со веќе слушнати пораки и со слаба посетеност заврши првиот од најавените протести на Христијан Мицкоски. На социјалните мрежи издвојуваат конфузни пораки од Мицкоски, меѓу кои, во еден момент кажа “Багерите на Мафијата копаат по 30 часа на ден“.

Според просторот кој го завземаа присутните на протестот може да се заклучи дека на протестот немаше повеќе од 1000 луѓе.

Колку за споредба на граѓанските протести во Тетово против поскапувањето на струјата, без партиска поддршка имаше околу 5000 граѓани.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...