Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

МИЦКОСКИ ПОВТОРНО ПОТФРЛИ: Во Тетово четири пати повеќе народ на протест против поскапување на струјата

Почна од пред министерството за правда, од таму со кратка поворка, маршот заврши пред регулаторна. Протестниот марш во организација на Христијан Мицкоски траеше релативно кратко. Без атмосфера, со веќе слушнати пораки и со слаба посетеност заврши првиот од најавените протести на Христијан Мицкоски. На социјалните мрежи издвојуваат конфузни пораки од Мицкоски, меѓу кои, во еден момент кажа “Багерите на Мафијата копаат по 30 часа на ден“.

Според просторот кој го завземаа присутните на протестот може да се заклучи дека на протестот немаше повеќе од 1000 луѓе.

Колку за споредба на граѓанските протести во Тетово против поскапувањето на струјата, без партиска поддршка имаше околу 5000 граѓани.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...