Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

КИЧЕВО ЈА ДОБИВА БИТКАТА – Намалување на активните случаи на коронавирус

Во Кичево денеска нема новозаразени лица со коронавирусот, за среќа има двајца оздравени. Со ова, вкупниот број на заразени во нашата општина остана на 286 лице, информира Џабир Бајрами директорот на Здраствена дом и член на Кризниот штаб на општина Кичево.

Тој додаде дека има вкупно 40 активни случаи, 232 излекувани, а 14 лица се починати.

-Во последните неколку денови во континуитет има намалување на активните случаи во нашата општина. Тоа е добро, но и покрај оваа ситуација останува апелот до сите граѓаните да се држат до препораките дадени од надлежните здравствени институции, додаде Бајрами.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...