Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

КИЧЕВО ЈА ДОБИВА БИТКАТА – Намалување на активните случаи на коронавирус

Во Кичево денеска нема новозаразени лица со коронавирусот, за среќа има двајца оздравени. Со ова, вкупниот број на заразени во нашата општина остана на 286 лице, информира Џабир Бајрами директорот на Здраствена дом и член на Кризниот штаб на општина Кичево.

Тој додаде дека има вкупно 40 активни случаи, 232 излекувани, а 14 лица се починати.

-Во последните неколку денови во континуитет има намалување на активните случаи во нашата општина. Тоа е добро, но и покрај оваа ситуација останува апелот до сите граѓаните да се држат до препораките дадени од надлежните здравствени институции, додаде Бајрами.

најчитани вести

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...

Забава

ОВЕН Работа: Под голем стрес сте на работа. Не само што имате проблеми за реализација на плановите, туку добивате лоши вести за финансиите. Љубов:...