Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ТЕПАЧКИ ВО СКОПЈЕ НА СЕКОЈ ЧЕКОР

 На 08.09.2020 во 01.00 часот, Б.Р.(35) од Скопје пријавил дека на бул.„Јане Сандански“ во Скопје бил физички нападнат од К.К.(21) и М.К.(21), двајцата од Скопје. По преземени мерки К.К. и М.К. биле лишени од слобода и приведени во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 08.09.2020 во 01.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Јане Сандански“ бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад од неколку лица врз Д.П.(20) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 08.09.2020 во 09.00 часот, Е.П.(25) од с.Кучевиште пријавила дека на 07.09.2020 околу 01.30 часот во угостителски објект во с.Стајковци била физички нападната од И.И. од с.Булачани, скопско. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...