Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Скопјанец ШВЕРЦАЛ 63 МИГРАНТИ, кога ја видел полицијата ги оставил со се камион

На 08.09.2020 во 04.20 часот на регионалниот пат Штип – Кадрифаково, кај нас. Три Чешми, полициски службеници забележале товарно возило „ивеко“ со скопски регистарски ознаки, кое се движело од Штип кон с.Кадрифаково.

Во еден момент возачот го запрел возилото и го напуштил местото. Полициските службеници извршиле преглед на возилото, при што во просторот определен за товар биле затекнати 63 мигранти од кои 18 малолетни лица (62 лица биле од Авганистан и едно од Сомалија). Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...