Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Скопјанец ШВЕРЦАЛ 63 МИГРАНТИ, кога ја видел полицијата ги оставил со се камион

На 08.09.2020 во 04.20 часот на регионалниот пат Штип – Кадрифаково, кај нас. Три Чешми, полициски службеници забележале товарно возило „ивеко“ со скопски регистарски ознаки, кое се движело од Штип кон с.Кадрифаково.

Во еден момент возачот го запрел возилото и го напуштил местото. Полициските службеници извршиле преглед на возилото, при што во просторот определен за товар биле затекнати 63 мигранти од кои 18 малолетни лица (62 лица биле од Авганистан и едно од Сомалија). Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...