Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

СЕ ТРЕСЕ ОБЕДИНЕТОТО КРАЛСТВО Го снајде она што најмалку очекувале, народот вознемирен

Камерите се снимиле

Земјотрес во Велика Британија, потрес со јачина од 3,9 степени по Рихтер ја погоди јужна Англија, каде што се треселе и куќите.

Епицентарот на земјотресот највероватно бил во Слауф, каде што потресот предизвикал куќите да се тресат дури до Лејтон Базард, а се почуствувал и во Бердфоршајнер, Лондон, Милтон Кајнес и други градови.

Од земјотресот кој ја погоди јужна Англија, се трселе куќите, а луѓето скокале од креветите и трчале на улица. Луѓето пријавиле дека почуствувале тресење со магнитуда од 3,9 степени во деловите на Бердфордшајнер и Лондон каде што куќите се нишале од една на друга страна.

Спрема земјотресните карти епицентарот бил северозападно од Слауф, во Беркшајнер, северно од Лондон, забележан е во длабочина од 10 километри.

најчитани вести

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...