Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ГО РАСТРГНАЛА КАКО ХИЕНА – КАРЛЕУША ЦЕЛОСНО СЕ ОПУШТИЛА (фото)

Од овие слики може срце да те стегне, напишале многумина кога ги виделе, а како човекот се чуствувал на кого пеачката му мешала во скут, никој не знае.

ЈК овој пат оваа забава ја направила во Македонија, поточно во Охрид, а поради ваквото играње атмосверата се вжештила.

Погледајте ја галеријата со фотографии која настанала за време на песната “Иде маца око тебе“.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...