Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЦЕЦА И АЦА ЛУКАС „ПОБЕГНАА“ ОД БЕЛГРАД – Еве каде летаат (ВИДЕО)

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ едвај дочека да почне да настапува, а бидејќи во Србија речиси и да не може да пее, таа замина дури за Швајцарија.

Цеца е многу активна на својот Инстаграм профил, па овој пат радоста ја сподели со своите следбеници и обожаватели дека е подготвена за концертот во Луцерн.

Таа прва објави селфи од авионот, а потоа и видео и покажа кој ќе и прави друштво како во авионот така и на настапот во Швајцарија.

– Полетуваме, напиша Цеца.

Откако се стави во преден план, Цеца го заврти кадарот и кон нејзиниот колега, а тоа беше нејзиниот пријател, пејачот Аца Лукас.

Цеца и Аца двајцата со маски ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот, а тоа го прави и авиокомпанијата, чиј авион е речиси празен.

https://www.instagram.com/p/CEw3UO-B1k_/

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...