Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

КЛАСТЕР КОРОНА – „БАР 101“ во Гранд Престиж Скопје (ФОТО+ВИДЕО)

Препораките и мерките за заштита од коронавирусот очигледно не важат за сите. Во кафе барот „101“ во комплексот Гранд престиж во Тафталиџе може да се види преполна забава без почитување на протоколите за заштита од коронавирусот.

Од фотографиите и видеата кои стигнаа  до Вечер.мк може да се види дека гостите кои присуствувале на забавата не држат никакво растојание ниту на отворено, ниту во затворениот дел.

Ова се случува во време кога во јавноста се повеќе се објавуваат забави без почитување на мерките и надлежните иако со задоцнување ги затвораат локалите, кои и покрај тоа наоѓаат начин повторно да ги заобиколат забраните.

Покрај тоа споменатото кафуле има добиено решение за остранување на урбаната опрема пред деловниот простор уште во мај годинава. Според фотографиите ии видеата, не само што нне остранета туку и се организираат забави без почитување на мерките за заштита од Ковид-19

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...