Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Еве како изгледаше СПЕКТАКУЛАРНОТО ОТВОРАЊЕ НА „ЗАДРУГА 4“ (ВИДЕО)

Четвртата сезона на реалното шоу „Задруга“ започна вечерва на програмата ТВ Пинк со спектакуларно отворање со величенствен огномет што точно во 21 часот го осветли имотот во Шимановци.

После огнометот следеше група танчери кои беа облечени во специјални костими. Откако сето тоа заврши прва пред јавноста се обради водителката Душица Јаковљевиќ.

– Добро вечер! Почнува Задруга 4! Можам да ви кажам дека сите ве посаквував тука и едвај чекав да започне оваа вечер да видам кој ќе стане учесник во „Задруга 4“ – рече Душица.

Еве како сето тоа изгледаше

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...