Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не е решение

Со СДСМ и Зоран Заев граѓаните имаат само криминал и корупција. Во време кога Зоран Заев е премиер зборот правда е мисловна именка, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Откако СДСМ е на власт изминативе години во државата владее само мафија.

Во време на СДСМ овие неколку години се случуваат убиства за кои убијците не одговараат. Останаа низа нерасчистени грабежи и убиства.

Македонија со Заев се најде на врвот на листата на земји со висока стапка корупција на сите светски мерења како на Економист и Транспаренси. А, во исто време падна на листата на Дуинг бизнис, затоа што наместо помош за бизнисот, Заев се пушти во негово уништување, преку рекетот кој подолг период се одвивал во државата, од кој парите, како што рече лицето кое ја носеше торбата со изрекетираните милиони завршиле кај него лично.

„Заев не е решение, Заев е проблемот поради кој Македонија не може да се извлече од хаосот, криминалот и корупцијата“- порачуваат од партијата.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...