Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ПОТПИШАНА СПОГОДБАТА ВО БЕЛАТА КУЌА! Постигнат договор за економската нормализација

Во Овалната соба во Белата куќа во Вашингтон делегациите на Белград и Приштина ја потпишале спогодбата за нормализација на економските односи.

Во Овалната соба, која е канцеларија на претседателот на САД Доналд Трамп, поставени се две дополнителни маси, зад кои секој седина своја страна, претседателот на Србија Александар Вучиќ и косовскиот премиер Авдулах Хоти, а во средината шефот на американската држава.

После потпишувањето на документот Вучиќ и Хоти „својот“ примерок му го проследувале на Трамп, кој исто така го ставил својот потпис. На церемонијата на потпишувањето присуствувале и двете делегации. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...