Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Девојката која го сликаше Бојко гол пронajдена мpтва во Грција

Бугарскиот медиум, Истинските новини пренесува дека девојката која го сними Бојко Борисов со снопчињата евра и пиштол е пронајдена мртва. Девојката се викала Светлана Иванова по потекло од градот Пловдив.

Таа е пронајдена мртва на 20 јули 2020 година на островот Санторини, а причната за смртта е скршен врат.

Иванова наводно ги направила сликите со плакарот на Борисов.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...