Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Бугарија укина ПЦР тест за Србија и Турција, но не и за Македонија!

Според одлуката властите во Бугарија, повеќе не е потребен негативен ПЦР тест за граѓаните од Србија и Турција да влезат во таа земја од утре.

Со истата одлука се укинува и карантинот за лица кои пристигнале во Бугарија од споменатите земји. За Македонија остануваат да важат истите мерки како и до сега, влез во Бугарија само со ПЦР тест не постар од 72 саати.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...